To kolejne w ostatnim czasie wyróżnienie dla ambitnej architektki z PK. Centrum Badawcze Bezpieczeństwa Pożarowego i Akustyki powstało w Krakowie w ramach plinko oszuści Łukasiewicz – Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych. Będzie integrować wiedzę naukową z realnymi potrzebami przemysłu budowlanego w zakresie bezpieczeństwa pożarowego i ochrony przed hałasem. W powstanie centrum i współpracę badawczą z wykorzystaniem jego potencjału zaangażowane są krakowskie uczelnie, w tym Politechnika Krakowska. W uroczystości otwarcia nowego ośrodka badawczego, unikatowego w skali kraju, uczestniczył rektor uczelni prof. Andrzej Szarata.

Gry hazardowe po polsku – popularne sloty online

Pamiętajcie o kołach naukowych, które działają na Politechnice Krakowskiej. Dają ogromne możliwości rozwoju, o czym mogliśmy się przekonać kilka dni temu podczas Uczelnianej Sesji Kół Naukowych. Kibicuję Wam i zachęcam do korzystania z możliwości, które swoim studentom stwarza nasza uczelnia – mówił do zgromadzonych prof. Andrzej Szarata. 5 czerwca Politechnika Krakowska i Huawei Polska sp.

Prestiżowe granty dla Politechniki na ważne badania naukowe

  • Gala Finałowa Konkursu odbyła się na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej.
  • Naukowe prace autorstwa Tomasza Kozłowskiego były cytowane ponad 650 razy.
  • Wydział Inżynierii Materiałowej i Fizyki aktywnie współpracuje z otoczeniem gospodarczym, dzięki czemu zaoferuje studentom bogate możliwości praktyk w firmach związanych z nowoczesnymi materiałami i narzędziami informatycznymi.
  • Oprócz systemu, który ma wyróżniać się wysoką dokładnością i stabilnością  pomiaru, partnerzy projektu przeprowadzą także pilotażowe wdrożenie badawczej wersji rozwiązania.
  • Kierunek architektura na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej zwyciężył w Rankingu Kierunków Studiów „Perspektywy” 2023.
  • Ta politechniczna część wystawy – w zamierzeniu organizatorów – jest projektem otwartym, zapraszającym społeczność Politechniki Krakowskiej do wspólnego tworzenia historii kobiet na uczelni technicznej i kolejnych cyklicznych ekspozycji.

Jestem pewien, że filozofia, która stoi za  wykorzystaniem technologii BIM w budownictwie i generuje tak wielkie zmiany w nim, wkrótce zagości także w innych dziedzinach naszego życia. Będzie motorem zmian ekonomicznych i społecznych – podkreśla prof. Andrzej Szarata, rektor Politechniki Krakowskiej. – Dlatego tak ważne jest, byśmy stwarzali platformę do edukacji, wymiany wiedzy i doświadczeń na temat cyfrowej rewolucji, w której uczestniczymy. Taką platformą jest konferencja infraBIM2023, miejsce spotkań ekspertów branży, ale też młodych jej adeptów, którzy już wkrótce kreować będą naszą rzeczywistość. Nagrodę indywidualną Rektora PK za osiągnięcia dydaktyczne otrzymał dr inż.

Nasi naukowcy zdobyli 5 grantów na badania – wodór, geopolimery, centrum w architekturze

Chcę mocno podkreślić, że nasz projekt, o którym wspomniałem, nie tylko dotyczy tylko Krakowa, ale również Nowego Sącza, Rabki, Zakopanego, czyli wielu miejscowości dla których smog jest niezwykle uciążliwy – tłumaczył prof. Andrzej Szarata. W ofercie studiów II stopnia na Politechnice Krakowskiej znalazła się nowość w j. Jest nią kierunek additive manufacturing, wspólnie prowadzony przez Wydział Inżynierii Materiałowej i Fizyki PK oraz Politechnikę Lwowską. Warto podkreślić, że absolwenci tego kierunku otrzymają podwójny dyplom. Wśród nowych kierunków prowadzonych na studiach magisterskich są także geoinformatyka i matematyka stosowana. Dostępna w laboratorium aparatura daje też możliwości badania emisji składników gazowych z procesów spalania, zgazowania czy pirolizy.

W dokumencie pojawia się kwestia powołania komisji mającej zająć się utworzeniem politechniki w Krakowie. W styczniu i lutym 1939 roku cztery listy do prof. Stella-Sawickiego skierował Antoni Götz-Okocimski, prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie w sprawie utworzenia „pewnych wydziałów technicznych” przy Akademii Górniczej. Narracja opisująca początki naszej uczelni głosiła dotąd, że Politechnika Krakowska powstała z powodu konieczności zapewnienia Polsce po II wojnie światowej kadr specjalistów niezbędnych do odbudowy zniszczonego kraju. To prawda, że w 1945 roku Polska pilnie potrzebowała inżynierów, ale zrealizowany wówczas projekt uczelni kształcącej wysoko kwalifikowane kadry inżynierskie — jak się teraz okazuje — powstał o wiele wcześniej.